W piątek, 27 lipca br. o godz: 13:40 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Błoniu otrzymało informację z której wynikało że doszło do wypadku drogowego w miejscowości Dziekanów Nowy na ul. Kolejowej. Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano dwa rozbite samochody, Opla Astrę i Toyote Hilux na drodzie biegnącej wzdłuż trasy E-77.&

W Oplu znajdowały się dwie poszkodowane kobiety, a w Toyocie mężczyzna z 8-letnią córeczką. Mężczyzna oraz dziewczynka ponieśli lżejsze obrażenia i zdołali samodzielnie opuścić swój pojazd, udzielono im pierwszej pomocy oraz wsparcia psychicznego. Kierująca oraz pasażerka Opla były uwięzione w samochodzie i konieczne było wykonanie do nich dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych.

Pierwszą ewakuowano pasażerkę u której stwierdzono brak czynności życiowych, w związku z czym strażacy rozpoczęli resuscytacje krążeniowo – oddechową. Mimo reanimacji lekarz u kobiety stwierdził zgon. Druga, przytomna po ewakuacji z najprawdopodobniej połamanymi kończynami i urazami wewnętrznymi została przekazana przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego. Jednoczenie zabezpieczono miejsce zdarzenia i odłączono akumulatory.

Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych przez Wydział Ruchu Drogowego i prokuraturę przystąpiono do neutralizacji wycieków, ściągnięciu pojazdów na pobocze i uprzątnięciu jezdni.

Na miejscu:

&

  • 669[M]52 SRt Mitsubishi – OSP Łomianki
  • 669[M]53 SOp Nissan – OSP Łomianki
  • 667[M]53 GBA 2,5/16 Star – OSP Dziekanów Polski
  • 311[M]21 GBA 2,5/21 Star – JRG 11 Warszawa
  • 311[M]25 GCBA 5/32 Man – JRG 11 Warszawa
  • 661[M]43 SRt Iveco – JRG Błonie

+ 3 zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja KP Łomianki, WRD Babice.

o autorze

Redakcja