Sierż. sztab. Jarosław Dwornik – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kobiernicach – to policjant o wielu umiejętnościach. W czasie wolnym od służby realizuje swoje pasje, jako dowódca Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzybrodziu Bialskim, z sukcesami poszukując osób zaginionych.

Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych. W ich zainteresowaniu powinno być wszystko, co dzieje się na danym terenie. Jarosław Dwornik, na co dzień dba o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Kobiernic i Bujakowa. Każdy może zwrócić się do niego o pomoc i poradę prawną, czy przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Pomaga też ofiarom przestępstw i wciela w życie program zapobiegania przemocy w rodzinie.

Po służbie zamienia mundury i realizuje swoją długoletnią pasję jako dowódca Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzybrodziu Bialskim. Ratownik i przewodnik certyfikowanego psa ratowniczego do poszukiwań osób zaginionych w terenie otwartym rasy Owczarek Belgijski Malinois. Przygodę z ratownictwem zaczął cztery lata temu. Bez względu na porę roku, czy dnia, wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem Cristie poszukuje osób zaginionych.

Do tej pory uczestniczył – z sukcesami – w blisko 20 akcjach ratowniczych na całym Śląsku. Swoją wiedzą i doświadczeniami chętnie dzieli się z młodzieżą w czasie spotkań w szkołach.

KWP Katowice

o autorze

Redakcja/Łukasz