Dnia 1 czerwca w Zespole Szkół Podstawowych i Gminazjum w Łęgu (woj. pomorskie, pow. chojnicki, gm. Czersk) odbyła się impreza z okazjii Dnia Dziecka współorganizowana między innami przez lokalną jednostkę Ochotniczej Straży Pożanej.

Tego dnia na dzieciaków czekało wiele atrakcji, między innymi pokaz zorganizowany przez OSP w Łęgu oraz sąsiednią jednostkę OSP Stare Prusy. Strażacy z tych jednostek, zaprezentowali się w pozorowanej akcji pożaru samochodu osobowego wykorzystując do tego profesjonalny sprzęt. Na miejscu nie zabrakło również zaprzyjaźnionej jednostki OSP Karsin, która zaprezentowała swoje umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dzieci mogły zapoznać się z pracą strażaka oraz spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy oraz za pomocą prądu gaśniczego strącić pachołek.

To nie wszystkie atrakcje, które zapewniono dzieciom tego słonecznego dnia. Funkcjonariusze policji z Komisariatu Policji z Czerska na zaproszenie lokalnych strażaków zaprezentowali pokazy tresury oraz jak obronić się przed atakiem czworonogów.

W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum mieli okazję między innymi:

  • podziwiać skuteczność działań Ochotniczej Straży Pożarnej z Łęga, Starych Prus i Karsina,&
  • obserwować tresurę psów policyjnych z Posterunku Policji w Czersku,&
  • korzystać z trampoliny, zamku dmuchanego oraz quadów dzięki uprzejmości Domu Kultury w Łęgu,&
  • częstować się watą cukrową sponsorowaną przez Radę Sołecką z Łęga,&
  • delektować się lodami przekazanymi przez firmę IGLOTEX S.A.,
  • gasić pragnienie sokami zakupionymi przez Radę Rodziców Zespołu Szkół,
  • brać udział w różnorodnych konkurencjach sprawnościowych i sportowych, w których nagrody ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół i Pan Roman Pestka.

W imieniu organizatorów chcielibyśmy podziękować także firmie Wan-Reko z Czerska za udostępnienie wraku samochodu osobowego do pokazu.

o autorze

Redakcja