Dnia 1 czerwca br. w Bełżycach odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.&Jedną z głównych atrakcji zorganizowanej dla milusińskich były pokazy jednostek OSP oraz JRG Bełżyce.

Komendant JRG Bełżyce przedstawił w skrócie dzieciom jak wygląda typowy dzień pracy strażaka, każdy z nich mógł zadawać różnego rodzaju pytania.

W tym samym czasie jednostka OSP udostępniła swój wóz bojowy, dzięki czemu dzieciaki miały możliwość przymierzenia ubrania bojowego, czy zrobienia sobie zdjęcia za kierownicą. Atrakcją, która zapewne na długo zostanie w ich pamięci była możliwość przejażdżki wozem bojowym na sygnałach wokół parku.

Strażacy przygotowali również pokazy działań ratowniczo-gaśniczych.&Po efektownym wjeździe na plac, jednostki zaprezentowały pociechom jak należy gasić pożar samochodu oraz zademonstrowały siłę sprzętu hydraulicznego, demontując karoserię pojazdu na elementy.

Na miejsce zabaw przybył nietypowy gość: Disney'owy Shrek, który założył mundur strażacki, biorąc czynny udział w pokazach u boku ratowników.

Główną niespodzianką, która zrobiła na najmłodszych największe wrażenie były zdecydowanie pokazy wytwarzania piany gaśniczej. Dzieci z uśmiechami na twarzch zaczęły w nią wbiegać, bawiąc się w najlepsze.

o autorze

Redakcja