22 lutego z okazji „Dnia Myśli Braterskiej”, czyli święta wszystkich harcerzy, w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie doszło do spotkania przedstawicieli Harcerskiej Drużyny Pożarniczej z 4 Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych z Kobyłki z mazowieckim komendantem wojewódzkim PSP st. bryg. Jarosławek Kurkiem.

Z okazji harcerskiego święta komendant złożył okolicznościowe życzenia i gratulacje w imieniu mazowieckich strażaków. Harcerze przekazali dla mazowieckich strażaków życzenia czerpania przyjemności z niesienia pomocy innym ludziom oraz wytrwałości w dążeniu do celu, a także przyjaźni i braterstwa wśród druhen i druhów Państwowej Straży Pożarnej.

Dzień Myśli Braterskiej 

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (22 lutego 1857). Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

W ten dzień harcerze składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiórki pieniędzy, często na cel charytatywny.

 

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Karol Kierzkowski – KW PSP w Warszawie

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl