Dzień Otwarty SGSP [FOTO]

W sobotę 30 marca w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie odbył się Dzień Otwarty.

Jak co roku od rana na przyszłych studentów czekały stoiska rekrutacyjne, programu ERASMUS, Samorządu Studenckiego i organizacji studenckich takich jak: Kuźnia Bezpieczeństwa, Potrafię Szybko Pomóc, Ujęte w kadrze, Koło Naukowe Działań Gaśniczych, Koło Ratownictwa Chemicznego, Koło Naukowe Nowoczesnych Technologii, Sekcja Ratownictwa Wysokościowego. Wszyscy chętni mieli okazję zapoznać się z pracowniami ratownictwa chemicznego, procesów spalania i wybuchu, BHP i Zakładu CBRN.

Podczas części oficjalnej w auli gości przywitał Rektor-Komendant SGSP nadbryg. Paweł Kępka, następnie zostały przedstawione warunki rekrutacji na kierunki ‘Bezpieczeństwo wewnętrzne’ i ‘Inżynieria bezpieczeństwa’ oraz informacje na temat Samorządu Studenckiego SGSP.

Przez cały Dzień Otwarty osoby wcześniej zapisane miały możliwość sprawdzenia swoich sił w próbnym egzaminie sprawności fizycznej, który jest częścią procesu rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej.

Tradycyjnie największą popularnością cieszyły się pokaz w wykonaniu strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej SGSP i podchorążych. pokaz składał się z dwóch epizodów, pierwszy zakładał wypadek, w którym ranne zostały dwie osoby, drugi epizod to pożar mieszkania na 4 piętrze, z powodu braku dojazdu poszkodowany został ewakuowany za pomocy technik alpinistycznych.

Exit mobile version