Prezydent Andrzej Duda wręczył w piątek nominacje na stopień nadbrygadiera Państwowej Straży Pożarnej.

Na stopień nadbrygadiera awansowani zostali:

Arkadiusz Przybyła – Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej pełni od 1989 roku. W latach 2016-2019 zajmował stanowisko Zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu. Z dniem 19 grudnia 2019 r. powołany został przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego PSP oraz Zastępcę Szefa Obrony Cywilnej Kraju.

Mariusz Feltynowski – Rektor-Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Stanowisko zajmuje od stycznia 2021 r., wcześniej pełnił służbę w Departamencie Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej PSP, Krajowym Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności i CNBOP.

Brał udział w misjach pomocniczych po powodzi w Niemczech, tsunami na Sri Lance i trzęsieniu ziemi w Pakistanie. Dowodził polskimi grupami poszukiwawczo – ratowniczymi na Haiti w 2010 roku, w Nepalu w 2015 roku i Libanie w 2020 roku.

Dariusz Matczak – Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP. Z Państwową Strażą Pożarną związany od ponad 20 lat. Na swoim koncie ma służbę w komendach PSP w Lesku, Poznaniu, Nowym Tomyślu. Komendantem Wojewódzkim jest od grudnia 2019 r.

Jarosław Nowosielski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP. Pełni służbę od 1988 roku, po ukończeniu Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, aż do powołania w 2020 roku na Komendanta Wojewódzkiego związany z Komendą Powiatową PSP w Ciechanowie.

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl