W dniu dzisiejszym o godzinie 15:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie otrzymał informację o tragicznym wypadku w Dzierżanowie (woj. wielkopolskiego).&Zderzeniu uległ szynobus Kolei Wielkopolskich z autobusem MZK.&

Do wypadku doszło na trasie kolejowej Ostrów Wlkp. – Leszno na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Dzierżanów. Przejazd był oznakowany&znakami zbliżania się do torów, krzyżem świętego Andrzeja i znakami stop.

W wypadku zginęła jedna osoba. 15-letni chłopiec został wyciągnięty spod wraku autobusu, niestety po dłuższej reanimacji lekarz pogotowia stwierdził zgon. W wyniku zdarzenia 14 osób zostało rannych. Do szpitala w stanie ciężkim przewieziono trzy osoby. Jeden z poszkodowanych został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ze szpitala powiatowego w Krotoszynie.

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wydobycie osób poszkodowanych oraz udzielenie im kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Ruch pociągów na trasie Ostrów Wielkopolski – Leszno na czas działań służb jest wstrzymany. Zorganizowano zastępczą komunikację autobusową. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierujący autobusem nie zatrzymał się przed znakiem stop. Dokładną przyczynę ustali specjalna komisja.

Na chwilę obecną (godzina 21:00) ruch nadal jest zablokowany. Służby działające na miejscu wypadku czekają na specjalny pociąg, który postawi wykolejoną SKM'kę na tory.

Autobus, który zderzył się z pociągiem, kilka lat temu był wykorzystany do ćwiczeń przez służby ratunkowe. Można go zobaczyć w tym filmiku:

)/p>

Gorąco zachęcam do polubienia na facebooku fanpage'a mojej jednostki – OSP Zduny.

o autorze

Redakcja