Dzisiaj, w dniu imienin Floriana swoje święto obchodzą strażacy. Na co dzień walczą z pożarami, skutkami nawałnic, potężnych wichur, usuwają skutki wypadków drogowych, a przede wszystkim ratują ludzkie życie.

Pragnę podziękowań Wam wszystkim za oddanie i zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia, zdrowia i mienia. Bardzo często robicie jednak dużo, dużo więcej. Zawsze jesteście tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy – napisał w liście skierowanym do wszystkich strażaków Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak.

Według aktualnych danych w Państwowej Straży Pożarnej pełni służbę ponad 29 tysięcy funkcjonariuszy, którzy do dyspozycji mają 5670 pojazdów. Ochotnicze Straże Pożarne to z kolei nawet 600 tysięcy osób, z czego ponad 200 tysięcy posiada odpowiednie przeszkolenie do udziału w akcjach ratowniczo – gaśniczych.

Do tego dochodzą Wojskowe Straże Pożarne, Lotniskowe Straże Pożarne i Zakładowe Straże Pożarne, które niejednokrotnie wspierają strażaków PSP i druhów OSP.

Z okazji Dnia Strażaka, dziękujemy Wam wszystkim za służbę, życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Niech święty Florian nad Wami czuwa!

Redakcja Remiza.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz