Już pojutrze rozpocznie się w Targach Kielce specjalistyczna wystawa dla branży ratownictwa. X Międzynarodowa Wystawa Ratownictwa i Techniki Przeciwpożarowej EDURA 2013, której organizatorami są Targi Kielce oraz Fundacja Edukacja i Technika ratownictwa EDURA potrwa 3 dni od 12 do 14 czerwca 2013 roku. Swoją ofertę zaprezentuje na niej ponad 160 wystawców z całego świata, w tym z odległego Tajwanu.

Każdego dnia trwania EDURY, o&każdej nieparzystej godzinie, strażacy z&Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej Toruń w&Toruniu zaprezentują niezwykle widowiskowe pokazy sprawności strażackich. Będzie dynamicznie i – bardzo głośno! „Strażacy pokonają specjalnie przygotowane trasy – pełne przeszkód i&zasadzek. Będą wykazywać się nie tylko szybkością i&sprytem, ale też wielką odwagą – zapowiada młodszy brygadier Rafał Świechowicz. Każdy z&widzów również będzie mógł spróbować swoich sił na tych trasach – pokonać całość lub tylko wybrany&element.”

Specjalistyczny sprzęt wielkie wozy strażackie i ratownicy w akcji

EDURA to jedyna tego rodzaju specjalistyczna wystawa w Polsce – podczas której nie tylko prezentowane są urządzenia, sprzęt i technologie dla służb ratowniczych oraz ochrony przeciwpożarowej obiektów, ale także można uczestniczyć w cennych konferencjach oraz dynamicznych pokazach.

Zastępy Państwowej Straży Pożarnej przygotowały pokaz dynamiczny sprawności i usprzętowienia , którego tematem jest wypadek z udziałem samochodu ciężarowego oraz samochodu osobowego oraz ewakuacja osoby z wieży ciśnień. W dynamicznym pokazie weźmie udział 20 ratowników.

Konferencje i ważne rozmowy

Drugiego dnia targów, 13 czerwca o godzinie 13, odbędzie się konferencja pod na bardzo ważny temat – POSZUKIWANIE ZAGINIONYCH – DZIŚ i JUTRO”, podczas której specjaliści będą rozmawiać o problemie zaginięć w naszym kraju, metodach prowadzenia poszukiwań oraz o doświadczeniach i praktykach grup poszukiwawczych. Organizatorami spotkania jest OSP Niewachlów, wezmą w nim udział przedstawiciele warszawskiego Policyjnego Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych, Szefowa Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA oraz przedstawiciele grup poszukiwawczych.

Na tym nie koniec atrakcji. W ramach wystawy odbędzie się konkurs na najlepsze produkty stosowane w ochronie przeciwpożarowej i ratowniczej, prezentowane podczas EDURY. Oceniane będą między innymi pojazdy pożarnicze – gaśnicze, pojazdy pożarnicze – specjalne, ochrona i uzbrojenie osobiste strażaka, środki gaśnicze, sprzęt ratownictwa logistycznego oraz środki łączności.

o autorze

Redakcja