Kielce przez ostatnie dwa dni stały się w pewnym sensie – stolicą pożarnictwa. To tutaj zjechali się przedstawiciele międzynarodowych firm związanych z ratownictwem, zabezpieczeniami i technikami przeciwpożarowymi. To wszystko będziecie mogli obejrzeć już wkrótce w formie relacji wideo, a na chwilę obecną zapraszamy do zapoznania się z naszą krótką relacją tekstową.

Targi Edura 2016 rozpoczęły się wczoraj (9 czerwca) o godzinie 10:00. Przez prawie siedem godzin odwiedzający mogli podziwiać pokazy przygotowane przez organizatorów oraz odwiedzić stoiska przedstawicieli firm zajmującymi się profesjonalnym i wysokiej klasy sprzętem do ratownictwa.

Odwiedzający targi mogli zobaczyć przez cały czwartek pokazy przygotowane przez CFBT Polska z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego na co dzień w akcjach gaśniczych.

Na stoisku KADIMEXu zobaczyć można było mnóstwo sprzętu ratowniczego, bez którego na co dzień Strażacy i Ratownicy nie mogliby nieść pomocy. Poza umundurowaniem i sprzętem przeciwpożarowym uwagę uczestników przykuwał przewrócony na lewy bok, ustabilizowany sprzętem KADIMEXu, samochód osobowy marki Citroen.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko firmy FIREMAX, gdzie uczestnicy mogli stanąć oko w oko z najwyższą na świecie drabiną ewakuacyjną, M68L – Magirus. Specjalistyczna winda, która pozwoliła  uczestnikom targów, razem z wyszkolonym pracownikiem, wjechać na sam szczyt. O poziomie zainteresowania świadczyła kolejka, która zdawała się nie mieć końca.

Na targach można zobaczyć również stoiska innych firm pomocnym Strażakom w akcji, w tym między innymi producenta samochodów dla Straży Pożarnej – Bocar, firmę WAWRZASZEK Inżynieria Samochodów Specjalnych (WISS) czy przedstawicieli Rosenbauera, SUPRON1 i FILR.

W piątek (10 czerwca) poza pokazami sporą uwagę odwiedzających przykuł występ „Małej Straży” z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łodzi. Przedszkolaki oraz uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej wzięli udział w projekcie „Od przedszkola do strażaka”. Cotygodniowe zbiórki najmłodszych wyjaśniały im tajniki służby strażackiej, a co najważniejsze, dzięki takim spotkaniom, dzieci nabyły umiejętności reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Koło godziny 12:00 można było dostać skrypt przygotowany przez SUPRON1. Natomiast od 13:30 uczestnicy targów mogli obejrzeć pokaz Łodzi Ratowniczych ASAR, przeznaczonych dla profesjonalnych służb ratowniczych, który został przygotowany przez TransCom International Paczków.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na facebooku, gdzie już wkrótce pojawi się sporo materiałów z XI Międzynarodowej Wystawy Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA. Przygotowujemy dla Was relację wideo, wywiady i różnego rodzaju prezentacje, które już wkrótce ujrzą światło dzienne.

o autorze

Redakcja/K