XII Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa odbędzie się w dniach 25-27 maja 2017 r. w centrum targowo-kongresowym PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.

Pierwsza Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo i Technika Przeciwpożarowa odbyła się w czerwcu 2001 r. Jej gospodarzem była Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Ekspozycja zgromadziła wówczas ok. 100 wystawców. W obiektach CS PSP odbyły się kolejne cztery edycje imprezy, która w 2008 r. przeniosła się do Kielc.

W nowym miejscu swoje propozycje i rozwiązania dla straży pożarnych oraz innych służb ratowniczych krajowi i zagraniczni producenci przedstawiali sześciokrotnie. XI Międzynarodowa Wystawa EDURA odbyła się pod nowym hasłem: Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa. Wzięło w niej udział 200 firm z 18 krajów. Liczba zwiedzających przekroczyła 9 tys.

Obecnie nasza wystawa to jedna z największych tego typu ekspozycji w Europie. Od XI edycji jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Edukacja i Technika Ratownictwa oraz Deutsche Messe AG – organizatora m.in. targów Interschutz – najważniejszej prezentacji nowości pożarniczych i ratowniczych na naszym kontynencie i zapewne jednej z ważniejszych dla tej branży w świecie.

W tym roku zdecydowaliśmy się przenieść wystawę do jednego z największych i najnowocześniejszych centrów targowo-kongresowych w kraju – PTAK Warsaw EXPO w Nadarzynie. Oferuje ono wystawcom 143 tys. m2 powierzchni wewnętrznej i 500 tys. m2 zewnętrznej.  Jego wielkim atutem jest także doskonała lokalizacja – 15 minut jazdy samochodem z centrum Warszawy, 10 minut od lotniska im. F. Chopina (Okęcie), a także bezpośrednia bliskość tras S8, S7 oraz A2, co oznacza szybki dojazd samochodem z Łodzi (70 min.), Poznania (170 min.), Katowic (180 min.), Wrocławia (200 min.) i Gdańska (240 min.).

XII Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa odbędzie się w dniach 25-27 maja 2017 r. Towarzyszyć będzie Międzynarodowemu Pro-Obronnemu IPDEX. Oprócz stoisk wystawowych będzie tu można, jak zwykle, obejrzeć pokazy dynamiczne wybranych urządzeń, np. lancy gaśniczej COBRA i amfibii Argo. Przewidziane są także konferencje i liczne spotkania robocze. Warto pamiętać o tym, że EDURA 2017 to jedna z ostatnich okazji, by zaprezentować swoje produkty i potrzeby osobom decydującym o wydawaniu środków z perspektywy budżetowej 2014-2020.

o autorze

Redakcja