Do kolejnego zdarzenia doszło dziś na drodze Pluty-Górowo Iławieckie. Z nieznanych przyczyn dachował volkswagen golf, a kierowca zbiegł z miejsca przed przybyciem policji i ratowników. Interweniowali między innymi strażacy z braniewskiej komendy

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 512 o godzinie 15.17. Braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Pluty – Górowo Iławeckie. Dachował volkswagen golf. Jak informuje Ireneusz Ścibiorek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnejkierujący pojazdem osobowym marki vw golf II, najprawdopodobniej stracił panowanie nad autem i dachował. Auto w chwili przyjazdu służb ratowniczych znajdowało się na dachu w przydrożnym rowie. Na miejscu nie było osób podróżujących pojazdem, w tym również kierowcy. Sprawca zdarzenia zbiegł przed przybyciem służb.

Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator, zakręcili zawór [galeria=3,prawa]od instalacji gazowej, w którą był wyposażony pojazd oraz sprawdzili czy nie ma wycieków paliwa i oleju z wraku pojazdu. W zdarzeniu uczestniczyły dwa zastępy ratownicze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, zastęp OSP Pieniężno oraz Policja z Braniewa i powiatu Bartoszyckiego. Dochodzenie w sprawie przyczyn zdarzenia i okoliczności w jakich do niego doszło prowadzi Policja.

&Źródło: Elbląg24.pl /// fot: PSP Braniewo

o autorze

Redakcja