Wczoraj około godziny 23.15 w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Broniewskiego, 19- letni mężczyzna zabarykadował się w pomieszczeniu i groził samobójstwem.

Jak dowiedzieliśmy się od świadków i strażaków przybyłych na miejsce zdarzenia, 19- latek prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków, według informacji jakie uzyskaliśmy od policjantów chłopak na pewno był w stanie nietrzeźwym. Młody mężczyzna bez żadnego powodu, nagle zaczął dewastować własne mieszkanie. Widząc zachowanie syna, matka mężczyzny zadzwoniła po policję.

Gdy na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji, okazało się, że niezbędna będzie pomoc straży pożarnej, by wejść do mieszkania przez okno w pomieszczeniu, w którym przebywał zdesperowany mężczyzna. Strażacy przystawili drabinę do okna pomieszczenia na pierwszym piętrze budynku, w którym znajdował się 19- latek.

Na miejsce została wezwana pomoc medyczna oraz policyjny negocjator. Po blisko 45- minutowych negocjacjach udało się wyprowadzić z mieszkania 19- latka. Został on przetransportowany do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Przyczyny zachowania mężczyzny nie są jeszcze znane.

Tekst, foto: Elbląg24

o autorze

Redakcja