Około godziny 17.10 doszło do kolizji hondy civic oraz autobusu komunikacji miejskiej. Na szczęście obyło się bez rannych. Jak dowiedzieliśmy się od policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu do kolizji doszło, gdy starszy kierowca wjeżdżając z ulicy Pionierskiej w ulicę Robotniczą wymusił pierwszeństwo przejazdu pojazdowi komunikacji miejskiej.

[galeria=5,prawa]Skutkiem tego autobus jadący od strony centrum uderzył w tył samochodu osobowego, którego kierowca wykonywał manewr lewoskrętu w ul. Robotniczą. Na szczęście nikt nie ucierpiał przy tej groźnie wglądającej kolizji.

W samochodzie został uszkodzony cały lewy tył pojazdu. Uderzenie było na tyle silne, że auto nie będzie mogło dalej samo kontynuować jazdy i zostanie wezwany holownik. W autobusie został uszkodzony lewy przedni bok pojazdu, a straty są o wiele mniejsze niż w osobowej hondzie.

Podczas rutynowego badania trzeźwości kierowcy autobusu jak i kierowcy hondy alkomat wykazał u obu panów wynik 0.00. W krótkim czasie na ul. Robotniczej jak i pobliskich skrzyżowania z ul. Pionierską powstały korki które blokowały ulice około dwudziestu minut. Na szczęście dzięki szybkiemu przybyciu policji i kierowaniu ruchem, droga się odblokowała.

Tekst, foto: elblag24 (PK)

o autorze

Redakcja