Dziś w nocy (około godziny 1.00), w Elblągu doszło do poważnego wypadku samochodowego. Miał on miejsce na ulicy Płk. Dąbka, przed skrzyżowaniem z ulicą Obr. W wyniku odniesionych obrażeń dwie osoby trafiły do szpitala, jedna jest się w stanie ciężkim.

[galeria=5,prawa]24-letni kierowca samochodu osobowego marki Audi a4, stracił kontrolę nad pojazdem i wypadł z jezdni. Auto po wpadnięciu w poślizg, uderzyło w słup oświetleniowy, a następnie z dużą siłą uderzyło w drzewo. Samochód zatrzymał się kilkanaście metrów dalej, przed jednym z bloków. W wyniku działania sił 26-letni pasażer wypadł z pojazdu.

Policja poddała kierowcę Audi – Sławomira T. badaniu, alkomatem. W wydychanym powietrzu miał on blisko 2 promile alkoholu. Kierowca wraz z pasażerem zostali przetransportowani przez zespół ratownictwa medycznego do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

[galeria=7,lewa]W ocenie policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, najprawdopodobniej przyczyną wypadku mogła być zbyt duża prędkość, jaką rozwinął kierowca Audi a4. Jednakże nie jest to ostateczna ocena. Policja prowadzi śledztwo mające ujawnić okoliczności, w jakich doszło do wypadku.

Zdjęcia: elbląg24.pl

o autorze

Redakcja