W piątek (10.10.2008r.) po godzinie 18.00, na obwodnicy Elbląga elbląscy policjanci po pościgu zatrzymali volkswagena passata w wersji kombi – chwilę wcześniej kierowca tego pojazdu spowodował wypadek w Kazimierzowie.

[galeria=6,prawa]Do wypadku doszło, gdy kierowca passata jadąc za samochodem osobowym marki audi a4 rozpoczął manewr wyprzedzania nie zwracając uwagi na jadące z naprzeciwka pojazdy. Gdy wyprzedzał „na trzeciego”, jadący w przeciwnym kierunku kierowca mercedesa w celu uniknięcia wypadku musiał błyskawicznie zjechać na pobocze.

[galeria=2,lewa]Ze względu na dużą prędkość i najechanie na krawędź jezdni, mercedesa zarzuciło i wypchnęło na lewy pas drogi, gdzie zderzył się z audi. Po zderzeniu mercedes wpadł do przydrożnego rowu, wybił się i wpadł na pole. Samochód zaczął się palić. Dzięki błyskawicznej reakcji strażaków ogień zniszczył jedynie komorę silnika.

[galeria=5,prawa]Kierowca mercedesa został natychmiast przewieziony karetką pogotowia do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, jego stan nie jest znany. Prowadzący volkswagena został zatrzymany na wysokości zajazdu przy obwodnicy, teraz odpowie za spowodowanie wypadku. Był trzeźwy.

Informację o kierowcy ciemnego volkswagena, który nie zwracał uwagi na przepisy ruchu drogowego i inne pojazdy otrzymaliśmy także na numer alarmowy elblag24.

źródło: www.elblag24.pl

o autorze

Redakcja