W sobotę wieczorem około godziny 22:00 w Elblągu na ul. Modlińskiej wybuchł pożar w klatce schodowej jednego z budynków mieszkalnych – pięć osób trafiło do szpitala.&

Dokładniej pożar wybuchł na pierwszym piętrze, według strażaków przyczyną tego „zdarzenia” było zaprószenie ognia spowodowane bezmyślnością mieszkańców. Jeden z lokatorów wystawił na klatce schodowej wiaderko z rozżarzonym popiołem z pieca. Żar przeistoczył się w ogień, który zajął szafę stojącą na klatce.&

[galeria=9,prawa]Tutaj wystarczył dosłownie moment, gdy szafa się zajęła ogniem na klatce natychmiast pojawiło się duże zadymienie, które odcięło drogę ucieczki mieszkańcom z pierwszego piętra. Na szczęście szybka reakcja strażaków pozwoliła uniknąć rozprzestrzenienia się ognia po dalszych elementach wewnątrz budynku. Wiele z ulic w rejonie ulicy Modlińskiej jest całkowicie rozkopana, bądź zamknięta – zastępy straży pożarnej miały kłopoty z dojazdem na miejsce.

W akcji ratowniczo – gaśniczej brało udział kilka zastępów straży pożarnej, także podnośnik. Na miejscu pracowali także policjanci, pogotowie energetyczne i gazowe oraz ratownicy medyczni.

Do szpitala trafiło pięć osób w tym jedno dziecko. Trwa policyjne dochodzenie mające na celu zbadanie szczegółów pożaru.

o autorze

Redakcja