Wczoraj około godziny 22.45 na jednym z parkingów ze sprzętem budowlanym, przy drodze z Elbląga do Braniewa potocznie zwanej Berlinką, spłonął samochód ciężarowy marki tatra.

Jak dowiedział się od pracujących na miejscu zdarzenia strażaków serwis Elbląg24, ogień wybuchł pod kabiną samochodu. Przyczyną zaprószenia ognia w pojeździe było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej. Według świadków zdarzenia- pracowników ochrony ochraniających teren parkingu- samochód, który przyjechał na parking około dwie godziny przed wybuchem pożaru, był w tym samym dniu lakierowany.

Prawdopodobnie świeża powłoka lakiernicza przyczyniła się do szybkiego rozprzestrzenienia ognia. Ochrona próbowała ugasić ciężarówkę jednak bezskutecznie. Niezbędna okazała się pomoc straży pożarnej.

Dzięki szybkiej interwencji strażaków ogień nie rozprzestrzenił się na zaparkowane w pobliżu inne pojazdy należące do firmy budowlanej. Podczas zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci oraz strażacy zbadają dokładne przyczyny wybuchu pożaru.

Źródło: Elbląg24

o autorze

Redakcja