W dniu dzisiejszym, nad ranem, dyspozytor otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze z Elbląga do Suchacza – na skrzyżowaniu z drogą do Nowakowa. W skutego tragicznego zdarzenia, trzech mężczyzn nie żyje, a czwarty pasażer w stanie krytycznym trafił do szpitala w Elblągu.

Młodzi mężczyźni podróżowali samochodem osobowym marki Opel Vectra. Rozpędzona osobówka złapała najpierw prawe pobocze drogi, a następnie z impetem uderzyła w przydrożne drzewo. Kierowca i dwaj pasażerowie – jeden obok kierującego i drugi za nim – zginęli na miejscu. 27-letniego mężczyznę wyciągnięto ze zmasakrowanego auta w stanie krytycznym – osoba ta trafiła do szpitala w Elblągu.

Wiadomo, tylko tyle, że Opel jechał w stronę Suchacza i przy skrzyżowaniu z drogą do Nowakowa, stracił nagle panowanie nad samochodem. Policja nie wyklucza, że do wypadku doszło tylko dzięki nadmiernej prędkości i brawurze. Droga przez ten czas była zamknięta do godziny dziewiątej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatora w pojeździe, uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu, oraz posprzątaniu pozostałości (szkła, plastiku) po samochodzie. Jednak najpierw strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, aby uwolnić 27-letniego pasażera z masakrowanego pojazdu.

Foto: elblag24.pl

o autorze

Redakcja