Kilka minut przed godziną piętnastą na drodze wojewódzkiej nr 507 pomiędzy miejscowościami Lipowina – Wola Lipowska doszło do wypadku drogowego z udziałem pojazdu marki Toyota Hilux.

Zdarzenie miało miejsce na prostym odcinku drogi. Kierujący pojazdem mężczyzna stracił panowanie nad autem i uderzył bokiem od strony pasażera w przydrożne drzewo. Pojazd po odbiciu od drzewa wpadł do przydrożnego rowu po przeciwnej stronie drogi.

W aucie podróżował tylko kierowca, który z ogólnymi potłuczeniami został [galeria=5,prawa]zabrany do szpitala. Obecni na miejscu ratownicy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Braniewie zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator, sprawdzili czy nie ma wycieku paliwa i płynów z uszkodzonego pojazdu. Uszkodzone elementy konstrukcyjne pojazdu oraz rozbite szkoło zostało usunięte z drogi wojewódzkiej.

Działania na miejscu wypadku trwały ponad godzinę. Kierujący pojazdem może mówić o dużym szczęściu patrząc na zniszczenia auta. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia KPP w Braniewie. Przyczyną zdarzenia mogło być niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych.

Źródło: Elbląg24.pl /// KP PSP Braniewie

o autorze

Redakcja