W dniu szesnastego stycznia br., około godziny 23.30 w Elblągu na skrzyżowaniu ul. Robotniczej i Brzeskiej, doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a troje pasażerów trafiło do szpitala. Całe zdarzenie trwało ponad pięć godzin.

W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe: VW Pasat i Audi A8.
Kierowca VW Pasata (20-letni Michał B.) jadąc ul. Robotniczą w stronę ul. Podgónej, wymusił pierwszeństwo prawidłowo jadącemu Audi A8, ulicą Brzeską. Policja ustaliła, że oba samochody jechały zbyt szybciej niż powinny, ponieważ siła na tyle była duża, że Passat stracił całą tylną oś.

Po mimo szybkiej i sprawnej reanimacji 20-letniego pasażera Passata, przez [galeria=10,prawa]ratowników medycznych nie udało się go uratować. Natomiast dwie pasażerki, które siedziały również na tylnym siedzeniu odniosły tylko ogólne obrażenia i trafiły do szpitala. Stan trzeciej pasażerki tego pojazdu, był znacznie gorszy, dlatego trafiła na oddział intensywny opieki medycznej. Oby dwaj kierowcy byli trzeźwi, natomiast 20-letni Michał B. trafił do policyjnego aresztu. Rozbity Passat trafił na policyjny parking. Droga na odcinku Robotniczej od skrzyżowania z ul. Brzeską do ul. Krakusa była całkowicie zablokowana do około godziny 4.00

Relacja wideo z wypadku! Kliknij!

Foto i Video: Elbląg24

o autorze

Redakcja