W sobotę 8.05.2013r. w zagrodzie garncarskiej w Medynii Głogowskiej (woj. podkarpackie) odbyły się 36. eliminacje województwa podkarpackiego do Finału Centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju udział brali laureaci eliminacji powiatowych. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych tj. szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Turniej rozpoczął się wspólnym śniadaniem o godzinie 9:00. Następnie uczestnicy udali się na test składający się z 30 pytań jednokrotnego wyboru. W czasie, gdy jury poprawiało prace pisemne uczestnicy mieli okazję poznać historię garncarstwa na terenie gminy Czarna i kościoła parafialnego w Medynii Głogowskiej, którego całe wnętrze zdobione jest gliną. Po zwiedzaniu nastał czas na obiad, a po nim na dogrywki. Test wyłonił po 5 osób z każdej kategorii wiekowej, które zakwalifikowały się do finału ustnego, w którym każdy uczestnik musiał odpowiedzieć na trzy pytania. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na finale centralnym, który odbędzie się w dniach: 7-9 czerwiec br.

WYNIKI:

Kategoria Szkoły podstawowe:

I miejsce Karuz Kamil
II miejsce Przemysław Rewiś
III miejsce Kłeczek Justyna
&
Kategoria Szkoły gimnazjalne:

I miejsce Grzesiak Adrian
II miejsce Ordon Piotr
III miejsce Pająk Dawid
&
Kategoria Szkoły ponad gimnazjalne:

I miejsce Kępa Michał
II miejsce Mądro Dawid
III miejsce Arkadiusz Ochałek

Nagrodami w konkursie były tablety, smartfony i aparaty fotograficzne, a wręczyli je: Wiceprezes ZG ZOSP RP dh Janusz Konieczny, Wójt Gminy Czarna Edward Dobrzański, Wiceprezes ZOW ZOSP dh Franciszek Augustyn. Każdy uczestnik eliminacji został obdarowany tradycyjnymi wyrobami wykonanymi przez garncarzy z Medyni Głogowskiej.

o autorze

Redakcja