9 stycznia, około godziny 13:30 odezwała się syrena alarmowa strażaków w miejscowości Klęka (Wielkopolskie, powiat Średzki). Miejscowi strażacy zostali zadysponowani do wypadku drogowego na wysokości miejscowości Elżbietów. Na miejsce natychmiast udały się odpowiedni siły i środki, w tym SLRt oraz GBA z OSP Klęka.

[galeria=1,prawa]Oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej podesłał jeszcze jeden zastęp SLRt z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Jarocinie. Na miejsce zdarzenia w tym samym czasie kierowały się siły Policji oraz Pogotowie Ratunkowe.

Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali dwa ciągniki siodłowe wraz z naczepami, które zablokowały drogę, częściowo lądując w rowie, oraz samochód dostawczy. W wyniku zderzenia tych samochodów obrażeń doznała jedna osoba podróżująca samochodem dostawczym, której udzielono pomocy i przetransportowano do szpitala w Jarocinie. Strażacy musieli uporać się jeszcze z jednym problemem – odblokowanie całej drogi, co było sporym problemem biorąc pod uwagę fakt, iż jedna z naczep przewoziła metalowe elementy do platform wiertniczych, co spowodowało, że ciągnik ugrzązł w zwałach śniegu. Krajowa 11 była zablokowana przez blisko siedem godzin. W działaniach brały udział 3 zastępy straży pożarnej, 20 strażaków.

Zdjęcia, informacje: Krystian Rajman

o autorze

Redakcja