W mieście Larne (Irlandia Północna) 5 marca w okolicy godziny 4:30 (GMT) dwóch mężczyzn włamało się do lokalnej jednostki straży pożarnej. Ukradli samochód pożarniczy, uszkodzili budynek remizy. Stracili panowanie nad pojazdem i staranowali kilka innych samochodów cywilnych. Zaraz po zdarzeniu obaj zostali aresztowani przez policję.

Dwóch mężczyzn w wieku 19 i 66 lat, przez zniszczenia, które spowodowali włamaniem do remizy straży pożarnej w Larne sparaliżowali gotowość bojową jednostki na co najmniej kilka godzin.

Larne - Ukradli samochód pożarniczy

Po przejechaniu niespełna pół kilometra skradzionym samochodem taranując przy tym inne pojazdy stojące na poboczu oraz niszcząc ogrodzenie, skończyli swoją podróż na ścianie budynku mieszkalnego. Z racji tego, że całe wydarzenie miało miejsce w godzinach wczesno-porannych, poza zniszczonym mieniem nie było ofiar w ludziach.

Jeden z mężczyzn doznał uszkodzeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Policja bada okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni chcieli przejechać się samochodem, którego nie mieli. Ich celem został samochód pożarniczy.

fot. polishexpress.co.uk

o autorze

Redakcja/K