W lipcu 2013 r . zostały wprowadzone do użytku służbowego „Zasady Organizacji Ratownictwa Technicznego w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym”.

W załączniku nr 2 tych zasad, zostało dokładnie określone zestawienie i minimalny normatyw wyposażenia w sprzęt i środki techniczne do ratownictwa technicznego w zakresie podstawowych czynności ratowniczych, w jaki powinny być wyposażone jednostki włączone do Krajowego systemu Ratowniczo-Gaśniczego – także jednostki OSP.

W filmie tym przedstawiamy zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych firmy Lukas, który jest zgodny w zakresie hydrauliki ratowniczej ze wspomnianym załącznikiem.

Jest więc:

1. Rozpieracz ramieniowy z akcesoriami (2 zamki łańcuchowe, 2 łańcuchy z hakami). Proponujemy SP310 z zestawem łańcuchów KSV11 – na filmie nie ma zestawu łańcuchów – jednak w ofercie są one umieszczane.

2. Hydrauliczne nożyce do cięcia. Nieproponujący nożyce S311.

3. Cylindry rozpierające z zestawem końcówek wymiennych (krzyżowe, klinowa, stożkowa) o różnych długościach. 2 szt. o różnej długości. Proponujemy nasze dwa rozpieracze kolumnowe: R 410 z przedłużką 25cm oraz R414. Są to rozpieracze kolumnowe jedno tłokowe, których połączony zakres pola pracy wynosi od 44,8 cm do 159, 9 cm. Rozpieracze nie potrzebujące tak dłużej ilości oleju jak rozpieracze teleskopowe co wiąże się także z ich szybsza pracą. Są także o ponad 30 % tańsze od rozpieraczy teleskopowych.

4. Agregat zasilający do narzędzi hydraulicznych o modelu pracy min. ATO. Proponujemy agregat hydrauliczny P630 SG, który umożliwia jednoczesną pracę dwóch narzędzi z funkcja TURBO – w przypadku pracy tylko jednego narzędzia – może ono pracować z podwojoną szybkością. Jak widać na filmie ilość oleju w pompie całkowicie wystarcza na pracę wszystkich oferowanych narzędzi nawet po wypięciu dwóch rozsuniętych rozpieraczy kolumnowych i wpięciu do systemu rozpieracza ramieniowego i nożyc.

5. Zestaw węży hydraulicznych o długości min. 5 m – 2 szt. Proponujemy dwa węże hydrauliczne przedłużające z mono złączami (najnowszy system połączeń) o długości 10m.

Zbijak do szyb hartowanych oraz nóż do pasów bezpieczeństwa (nie ma na filmie) wymieniony w załączniku oczywiście dołączamy także do zestawu – nie odpłatnie.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę firmy Fire-Max.

o autorze

Redakcja