29 lipca 2017 r.  już po raz trzeci, na białogardzkim placu Wolności odbyły się zawody Hosso Firefighter Combat Challenge.

Na starcie stanęło ponad 80 ochotników z całego regionu. Formuła była zbliżona do lat ubiegłych. Zakładała połączenie dwóch najcięższych dyscyplin pożarniczych: TFA i FCC. W pierwszej części strażacy mieli za zadanie zwinąć w krąg odcinek W-75 i umieścić go w skrzyni, przykręcić pryszczek do prądownicy. Reszta toru wyglądała identycznie jak w FCC: Keiser Force Machine, slalom, przeciągnięcie nawodnionej linii gaśniczej i strącenie celu oraz ewakuacja.

-Sadzę że zawody są ciekawą inicjatywą. Formuła ta pokazuje z czym strażak musi zmierzyć się w czasie działań ratowniczo-gaśniczych-mówi Szymon Terech, reprezentant OSP Karlino.

Rywalizacja rozpoczęła się eliminacjami sztafet. Poszczególne drużyny walczyły o kwalifikacje do finałowej ósemki i jak najlepsze rozstawienie przed fazą pucharową. Następnie strażacy rywalizowali w startach tandemowych.

Po startach tandemów przyszedł czas na najcięższą część zawodów, czyli starty indywidualne.

Uczestnicy w aparatach oddechowych walczyli jedynie ze swoimi słabościami i upływającym czasem.

Z zainteresowaniem i podziwem zgromadzona publiczność obserwowała starty kobiet. W zawodach wzięła udział w pełni kobieca sztafeta o nazwie Fire Womens. Również trzy panie postanowiły sprawdzić się w starcie indywidualnym.

Najwięcej emocji przyniosła finałowa rywalizacja sztafet. Najlepsza ósemka rywalizowała w systemie pucharowym. Zwycięzca przechodził dalej, a przegrany odpadał. Batalia toczyła się do ostatniej prostej, a o wygranym decydowały często dziesiąte części sekundy.

Nie zabrakło również atrakcji dla zgromadzonej publiczności. Dla dzieci przygotowano animacje i mini tor FCC. Zaprezentowano również stoiska sponsorów.

Wręczenie nagród uświetnili swoją obecnością poseł na Sejm RP Stefan Romecki, burmistrz Miasta Białogard Krzysztof Bagiński, zastępca burmistrza Małgorzata Stachowiak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Białogardzie brygadier mgr inż. Jacek Twardoń oraz przedstawiciele sponsorów.

Zawody zostały zorganizowane przez KP PSP Białogard oraz stowarzyszenie Ronin. Impreza nie odbyłaby się bez pracy wolontariuszy i sędziów którzy czuwali nad sprawnym przeprowadzeniem rywalizacji.

Kobiety indywidualnie:
Agnieszka Wiatrowska-OSP Rydzyna
Jagoda Sandorska-OSP Siemyśl
Patrycja Padło-OSP Lotyń
Elita (OPEN):
Marcin Tekiel-OSP Dygowo
Miłosz Czekierda OSP Rogowo
Arkadiusz Węgrzynowski-OSP Mielenko
Indywidualnie OSP:
Marcin Tekiel-OSP Dygowo
Miłosz Czekierda OSP Rogowo
Arkadiusz Węgrzynowski-OSP Mielenko
Indywidualnie OSP powiatu białogardzkiego:
Miłosz Czekierda-OSP Rogowo
Szymon Turowski-OSP Karlino
Piotr Horniatko-OSP Domacyno
Indywidualnie PSP:
Piotr Spiżewski
Paweł Wiatrowski
Konrad Kopkiewicz
Tandem MIX:
Agnieszka Wiatowska i Paweł Wiatrowski
Bartosz Czekierda i Jagoda Sandorska
Marcin Tekiel i Angielika Bucka
Tandem:
Marcin Tekiel i Bartosz Czekierda
Piotr Spiżewski i Mateusz Kapszewicz
Andrzej Łysiak i Dariusz Sołtys
Sztafeta OPEN:
OSP Stanomino
OSP Dygowo
OSP Charzyno
Sztafeta OSP powiatu białogardzkiego:
OSP Stanomino
OSP Rogowo
OSP Karlino
Najmłodszy zawodnik: Szymon Terech-OSP Karlino
Najstarszy zawodnik: Tomasz Angrot-OSP Pomianowo
13 zawodnik OPEN: Mariusz Łachacz-OSP Stare Miasto

o autorze

Krzysiek_112