Kamery termowizyjne FLIR zobaczyć można na wyposażeniu jednostek PSP i OSP w całej Polsce. Po przeprowadzonych testach i porówaniu kamer FLIR z innymi kamerami, śmiało można stwierdzić, że radzą sobie naprawdę dobrze, a ich cena dopasowana jest do strażackich budżetów.

Misją firmy FLIR jest to, aby kamery termowizyjne były dostępne dla wszystkich strażaków. W wielu przypadkach jest tak, że cena jest barierą nie do przekroczenia i wiele jednostek nie może sobie pozwolić na kamerę termowizyjną, która zadowoli ich wymagania.

Z pomocą wyszła firma FLIR, która nie narzuca „astronomicznych” marż na kamery, dając tym samym bardzo dobrą jakość produktu przy niewygórowanej cenie. Dla przykładu na pokazach kamery z serii K nie odbiegały poziomem wykonania, a nawet konkurowały z kamerami z tzw. wyższej półki, które są kilkukrotnie droższe.

FLIR może pochwalić się doświadczeniem w produkcji kamer m.in. dla budownictwa, czy energetyki. Dzięki ogromnej sprzedaży w tych sektorach może zagwarantować tak korzystne ceny dla służb ratunkowych.

Zalety kamer termowizyjnych oferowanych przez firmę FLIR:

  • pięć trybów pracy – strażacy bardzo sobie cenią wszystkie opcje, gdyż mogą dostosowywać je do każdej sytuacji
  • wytrzymałość w najcięższych warunkach pracy (upadek z 2 metrów na beton, wodoszczelność itp.)
    &


&

  • FLIR&ma patenty na krystalicznie czysty i ostry obraz, kamery K40 i K50 różnią się jedynie rozdzielczością ekranu
  • 10 lat gwarancji na detektor kamery
  • kamery nie wymagają ŻADNEJ kalibracji
    &

Więcej szczegółów w ulotce w załączniku oraz na stronie WWW polskiego dystrybutora firmy FLIR.

o autorze

Redakcja