Podwyżka zaproponowana przez MSWiA dla służb mundurowych jest na zbyt niskim poziome i należy ją uznać za daleko niewystarczającą – przekazał zespół prasowy Prezydium ZZS ,,Florian”.

Podczas niedawnego spotkania sekretarza stanu MSWiA Macieja Wąsika z przewodniczącymi central związków zawodowych służb mundurowych zaproponowano podwyżkę w wysokość 270 zł na etat.

W dniu 3.09.br. przekazaliśmy informację, że w środowisku oczekiwana jest podwyżka na poziomie, co najmniej 12%. Stoimy niezmiennie na stanowisku, iż nowa ustawa modernizacyjna powinna zawierać również element związany ze wzrostem uposażeń i wynagrodzeń na poziomie nie mniejszym niż w latach 2017-2020 w tym obszarze powinna być zgodna z porozumieniem z 8 listopada 2018 roku – poinformował w komunikacie ‘Florian’.

Większej podwyżki domagają się sami funkcjonariusze, w mediach społecznościowych pojawiły się już informacje o „Wielkim Proteście Mundurowych 2021”, oddolnej akcji mającej dorównać skalą protestowi przeprowadzonemu w 2018 roku.

Część policjantów zamiast karać sprawców wykroczeń mandatami, będzie ich jedynie pouczać.

 

o autorze

Redakcja/Łukasz