Tak, jak wskazywały wrześniowe zapowiedzi, w dziale „Jak zostać strażakiem” zrobiło się całkiem tłoczno. Sztuka pożarnicza interesuje coraz więcej osób, a wszelkie wątpliwości poddawane są dyskusjom. Zapraszam do krótkiego podsumowania październikowych pogadanek na forum strazak.pl

Dotąd dobrze rozwijający się temat: „Nabór z ulicy jak wygląda?” w połowie miesiąca nieco przycichł, aczkolwiek pojawiło się w nim wiele cennych wskazówek i przydatnych linków, które na pewno rozwieją wszelkie wątpliwości.

Szansę na zaistnienie dano również nowemu wątkowi „Podanie o przyjęcie do służby w PSP”, jeśli rozmowa o naborze z ulicy nie jest wystarczająco jasna.

Ciekawe rozmyślania pojawiły się też tutaj: Czy jak sie było wcześniej karanym..moża zostac Strazakiem?” Temat może nie tyle odpowiadający na pytanie jak zostać strażakiem, ale na pewno dlaczego w niektórych przypadkach nim nie można zostać.

Stosunkowo świeżym tematem jest „Jak się dostać na SA nie pracując w PSP? Tutaj serdecznie zapraszam do dyskusji, gdyż na pewno macie wiele doświadczeń, a temat spokojnie czeka na rozwój wydarzeń.

Październikowym hitem stało się Tatoo a rekrutacja do PSP. Starli się tam zwolennicy i przeciwnicy tatuaży, które w określonych warunkach mogą być przyczyną dyskwalifikacji w rekrutacji do PSP. Namawiam do zabrania głosu, ponieważ wywiązała się ciekawa dyskusja i sądzę że jeszcze wiele można by w niej rozważyć.

Jeśli chodzi o Szkołę Główną Służby Pożarnej, to rozmowy utrzymują się na stałym poziomie: Do SGSP po studiach oraz Wybiera się ktoś do SGSP?Z czego ten ostatni stał się już naprawdę godnym polecenia kompendium wiedzy.

Według wrześniowych prognoz miarowo kwitnie temat Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009! I prawdopodobnie tak też się utrzyma do końca roku.

o autorze

Redakcja