[Zamknięte] Regulamin forum  

  RSS

Mateusz
(@mateusz)
Strażak Admin
Dołączył:4 lata  temu
Posty: 16
25/01/2017 9:55 am  

Czołem!

Jako główny administrator, który zajmuje się organizacją forum padł na mnie obowiązek przygotowania regulaminu forum. Spodziewamy się sporego ruchu w tej części serwisu, dlatego prosimy o przestrzeganie kilkunastu zasad, które ułatwią nam dyskusję.

No to do rzeczy:

1. Korzystanie z naszego forum jest całkowicie bezpłatne, jest ono możliwe po rejestracji w naszym serwisie.
2. Udzielanie się na forum dyskusyjnym oznacza akceptację regulaminu i zobowiązuje do jego przestrzegania.
3. Każdy użytkownik tego forum, przez fakt skorzystania z możliwości wypowiedzenia się w tym miejscu, zobowiązuje się do nie publikowania fałszywych informacji lub niedopowiedzeń oraz sformułowań obraźliwych, nieprzyzwoitych, poniżających, wyrażających nienawiść, naruszających cudzą prywatność oraz gróźb i treści z innych względów prawnie niedopuszczalnych w miejscach publicznych.
4. Zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów czy moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.
5. Nikt nie odpowiada za szkody, które mogą wyrządzić informacje zawarte na tej stronie! Jeżeli masz obawy przed ewentualnymi szkodami wynikłymi wskutek korzystania z forum – nie korzystaj z niego.

Następnie:

Staraj się nie pisać WIELKIMI literami (wielkie litery oznaczają krzyk). Przestrzegaj zasad ortografii.
Nie otwieraj za każdym razem nowego tematu. Przeglądnij najpierw Forum i spróbuj dopasować swą wypowiedź do istniejących już tematów.
Pamiętaj, aby Twoje wypowiedzi były sensowne i związane z tematem.
Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych, a tym bardziej jednowyrazowych.
Nie umieszczaj dwóch postów z rzędu w niedługim odstępie czasu. Użyj przycisku “edytuj” i dopisz, to co zapomniałeś, do istniejącego już postu.
Trzymaj się tematów w danej kategorii.
Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z “Prywatnej Wiadomości”.

Nad całością forum czuwają moderatorzy:
1. Moderatorzy nie sprawdzają i nie są w stanie sprawdzić treści przed ich opublikowaniem to jednak rezerwują sobie prawo do usunięcia dowolnej wypowiedzi lub jej fragmentu w każdym momencie bez obowiązku wyjaśniania tej decyzji.
2. Moderatorzy nie ingerują w treść dyskusji o ile nie narusza ona regulaminu forum.
3. Reaguj na upomnienia moderatorów. Drugie upomnienie w danym temacie skutkuje skasowaniem owego tematu jeśli został założony przez Ciebie. W przypadku kiedy dany temat nie jest założony przez Ciebie, kasowane będą Twoje posty w tym wątku.
4. Jeśli nie jesteś moderatorem nie interweniuj gdy spotkasz się z nieregulaminowymi wypowiedziami innych użytkowników. Sytuację taką niezwłocznie zgłoś do moderatorów.
5. Wszystkie zmiany w regulaminie pojawiają się z oznaczeniem czasu wprowadzenia.


Redakcja/K polubić
Share: