Zdjęcia wykonał znany francuski fotograf mody Fred Goudon. Jest to druga edycja charytatywnego kalendarza, która trafiła do sprzedaży. Ze względu na zeszłoroczny sukces, postanowiono ponowić tą inicjatywę.

Dla mnie, a także dla wielu innych, strażacy są bohaterami. Ci goście każdego dnia ratują komuś życie. Wszyscy są naprawdę mili i bardzo silni. Na zdjęciach możecie zobaczyć, że w nich jest ten rodzaj dumy, którego inni nie mają. Wszyscy bohaterowie kalendarza są prawdziwymi strażakami, a nie modelami. – powiedział fotograf Fred Goudon.

Strażacy sfotografowani są wyłącznie w czarno-białych kadrach, zarówno w szatni, jak i podczas pracy. Przyglądając się zdjęciom, aż ciężko uwierzyć, iż nie są to modele przebrani na potrzeby sesji, lecz prawdziwi ratownicy, którzy na co dzień ratują życie, zdrowie i mienie.

Backstage sesji

Kalendarz z francuskimi strażakami można kupić na stronie stowarzyszenia Pompiers Sans Frontieres (Strażacy Bez Granic) za 19,95 euro. Każda wpłata zasila konto fundacji.

Strażacy bez granic to organizacja pozarządowa działająca na całym świecie. Do jej działań  podczas klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych zalicza się pomoc humanitarną dla zagrożonej ludności oraz uchodźców, działania ratownicze przez wyspecjalizowane zespoły oraz pomoc i wsparcie lokalnych struktur ochrony ludności.

Foto: Fred Goudon

o autorze

Redakcja