Dzisiaj w Ministerstwie Sprawiedliwości podpisana została umowa o współpracy z Państwową Strażą Pożarną przy realizacji programu pomocy dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Umowa, którą podpisali Pełnomocnik ds. Funduszu Sprawiedliwości Michał Woś i Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski pozwoli na udział funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w pracach komisji w poszczególnych województwach. Mają głównie za zadanie pomagać w ustaleniu jakiego sprzętu potrzebują konkretne jednostki OSP.

– Ministerstwo Sprawiedliwości zaangażowało się, poprzez Fundusz Sprawiedliwości, we wspieranie Ochotniczych Straży Pożarnych. Już teraz korzystamy z profesjonalnej wiedzy Państwowej Straży Pożarnej, która jest bezcenna. Dziś nadajemy tej współpracy formalny charakter – powiedział minister Zbigniew Ziobro.

W ramach Funduszu Sprawiedliwości do jednostek OSP trafi 100 milionów złotych z przeznaczeniem na zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia akcji ratowniczych. Realizacja programu rozpoczęła się 2 lutego, a zakończy na przełomie września i października.

Foto. Ministerstwo Sprawiedliwości

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl