6 stycznia około godziny 14:20 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym w Gąbinie-Przydatkach. Ze zgłoszenia wynikało, że w wyniku zderzenia dwie osoby są uwięzione w pojeździe.&

Natychmiast udaliśmy się do zdarzenia dwoma zastępami GLBMRt Mercedes Sprinter oraz GCBA Man.&Po dojeździe na miejsce zastaliśmy samochód osobowy, który uderzył w drzewo. W środku uwięzione było dwie osoby, bez kontaktu&z ratownikami. Aby dostać się do poszkodowanych musieliśmy użyć zestawów narzędzi hydraulicznych.

Aby zabezpieczyć pojazd przed zapaleniem się podaliśmy jeden prąd piany średniej pod pojazd. Po wykonaniu dostępu lekarz obecny na miejscu działań stwierdził zgon dwóch młodych osób: kierującej kobiety oraz mężczyzny.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, odcięciu instalacji gazowej zainstalowanej w pojeździe oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanych.

Jeden zastęp obecny na miejscu zdarzenia udał się na skrzyżowanie w Gąbinie aby wyznaczyć objazd. W akcji brały udział cztery zastępy straży pożarnej: dwa zastępy OSP Gąbin oraz dwa zastępy JRG PSP 2 Płock.&

Początek roku na gąbińskich drogach rozpoczął się tragicznie. Podczas trwania działań przy wypadku w Gąbinie-Przydatkach również w Gąbinie na Alei Jana Pawła II doszło do potrącenia rowerzystki. Nieprzytomna kobieta została przetransportowana do szpitala. Zdarzenie to nie wymagało interwencji straży.

o autorze

Redakcja