Dnia 15 marca 2013 roku za miejscowością Gabrielin miał miejsce pożar stogu – paliło się około 120 balotów słomy. O pożarze około godziny 22:37 poinformowali straż pożarną funkcjonariusze ze straży miejskiej.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano zastęp z&Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1&w Nakle nad Notecią, oraz jednostkę&Ochotniczej Straży Pożarnej w Ślesinie. Na początku trudno było zlokalizować miejsce pożaru, stóg umiejscowiony był daleko w polu, więc trzeba było do niego dojść pieszo.

Stóg znajdował się około 500 metrów od najbliższej drogi, nie można było tam podjechać samochodami bojowymi. Strażacy przystąpili do rozbiórki stogu przy użyciu bosaków. – poinformowano nas w komendzie PSP w Nakle. – Zadysponowany został także sprzęt rolniczy ze Ślesina. – dodano.

Akcja trwała do następnego dnia, zakończono ją o godz. 9:03. W gaszeniu pożaru brały udział dwie jednostki straży pożarnej: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Nakła oraz zastęp OSP Ślesin, który w czasie nocnej akcji dokonał podmiany druhów.

Tekst: Mateusz Rossa, Naklo24.pl

Zdjęcia: Mateusz Rossa, Łukasz Kozłowski

o autorze

Redakcja