W piątek 2 listopada około godziny 18.20 potrącono pieszego na drodze między wsią Garczegorze (Pomorskie) a krzyżowaniem z drogą wojewódzką 214. Około 25-26 letni mężczyzna idąc złym pasem ruchu, prawdopodobnie wkroczył na jezdnię wprost pod koła vw golfa III, którym kierował 51-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego.

Jak zeznają świadkowie, potrącony mężczyzna był prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Roztrzęsiony kierowca powiedział nam, że mężczyzna wyszedł mu z pobocza na jezdnie. Ubrany był w ciemne rzeczy, nie miał elementów odblaskowych, które by pozwalały na jego szybsze zauważenie. Oprócz tego z naprzeciwka jechał inny pojazd, który go oślepił. Kiedy zobaczył pieszego, nie miał już szans na wyhamowanie.

Oprócz potrąconego mężczyzny w wypadku ucierpiał również pasażer vw golfa. Został poraniony kawałkami szkła z rozbitej szyby. Choć całe zdarzenie wyglądało dość poważnie, to miało jednak szczęśliwe zakończenie. Zarówno potrącony pieszy, który jak się okazało szybko doszedł do siebie i okazał się dość agresywny w szpitalu oraz pasażer golfa, nie odnieśli poważniejszych obrażeń, które zagrażałyby ich życiu.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano patrol policji, pogotowie ratunkowe oraz po jednym zastępie z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Wsi Lęborskiej. Strażacy zabezpieczyli oraz oświetlili miejsce zdarzenia, pomogli ratownikom medycznym w udzielaniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a także w dalszych czynnościach kierowali ruchem i usprzątnęli jezdnie.

Apelujemy jednak do pieszych, by zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy szybko zapada zmrok zachować szczególną ostrożność na drogach, a elementy odblaskowe na ubraniach mogą nam uratować życie i zdrowie.

&

&

Materiał filmowy: Leborknews.pl

o autorze

Redakcja