W piątek, 22 maja 2015 roku pogotowie ratunkowe dostało zgłoszenie o samochodzie, który wjechał w betonowy przystanek na ul. Głównej.

Początkowo przez złe przekazanie adresu wysłano jednostki do Częstochowy na ul. Główną, jednak po chwili zastępy te odwołano, a wysłano inne na taką samą do Garnku w Gminie Kłomnice.

Przybyły na miejsce dowódca z OSP Rzerzęczyce stwierdził, że samochód osobowy marki Citroen uderzył w murowany przystanek autobusowy i zburzył jedną ze ścian naruszając jego konstrukcję. Poszkodowany, przytomny kierowca został zabrany do szpitala celem dalszych badań.

Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia był przebiegający przez drogę pies, którego kierujący nie chcąc potrącić, odbił zbyt mocno w lewą stronę i stracił panowanie nad samochodem.

Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wraz z Policją, a także na oczekiwaniu na koparkę zadysponowaną przez Urząd Gminy w Kłomnicach celem zrównania z ziemią przystanku.

Na miejsce akcji przybył także Oficer Operacyjny Miasta – mł. bryg. Zbigniew Strugacz z JRG 3 Częstochowa.

Siły i środki:

  • 353[S]21 Renault Midlum GBA 2,5/24 – JRG 3 Częstochowa
  • 353[S]43 Iveco TurboDaily SLRt – JRG 3 Częstochowa
  • 359[S]37 Mercedes Benz Atego 1429 GBA 2,5/16 – OSP Rzerzęczyce
  • 357[S]62 Star 266 GBA 2,2/20 – OSP Karczewice-Garnek
  • Policja
  • Pogotowie Ratunkowe

o autorze

Rafał Cieślak
Młody, ambitny fotoreporter, który coraz częściej próbuje swoich sił jako redaktor. Strażak - ochotnik, którego niewątpliwą pasją jest pomoc bliźnim. W serwisie dba o świeże i ciekawe materiały z okolic Częstochowy, skąd pochodzi.