Kilka dni temu strażacy zawodowi i ochotnicy z Garwolina wzbogacili się o nowe samochody ratowniczo – gaśnicze.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie otrzymała ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy Scania P410 zabudowany przez firmę WISS. Posiada zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 500 litrów, autopompę o wydajności 3600 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy i wyciągarkę.

Kosztował blisko 1 mln 150 tysięcy złotych, pół miliona złotych wyłożyło starostwo powiatowe, gminy powiatu garwolińskiego i firma Topaz. Pozostałe 650 tysięcy to dotacja z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Będzie to drugi ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy na wyposażeniu garwolińskiej JRG.

Ochotnicza Straż Pożarna w Garwolinie wzbogaciła się o upragniony średni samochód ratowniczo – gaśniczy zabudowany przez firmę WISS na podwoziu Scania P360. Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 300 litrów, autopompę o wydajności 1600 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy, wyciągarkę.

Wóz kosztował 970 tysięcy złotych, z czego ponad 400 tys. zł przekazały władze miasta, 320 tys. to dotacja Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, 150 tys. zł pochodziło z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, 100 tys. zł wyłożył samorząd województwa mazowieckiego, a 10 tys. dołożyła Spółka dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej w Garwolinie.

Oba samochody przed wprowadzeniem do podziału bojowego zostaną doposażone w sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych.

Foto. egarwolin.pl 

o autorze

Redakcja/Łukasz