W niedzielę 5 października na terenie powiatu szydłowieckiego w miejscowości Gąsawy Plebańskie doszło do tragicznego w skutkach wypadku na nie strzeżonym przejdzie kolejowym. O godzinie 13:24 dyżurny PSK zadysponował na miejsce dwa zastępy JRG w Szydłowcu.

[galeria=3,prawa]Przypuszczalnie na skutek niezachowania środków ostrożności na przejeździe kolejowym pociąg pośpieszny relacji Wrocław – Lubin zderzył się z samochodem osobowym marki Volkswagen Passat. W wyniku doznanych obrażeń śmierć na miejscu ponieśli pasażerowie samochodu osobowego – kobieta w wieku 20 lat i mężczyzna w wieku 24 lata. Podczas uderzenia samochód został rozerwany na dwie części.

Przód auta został odrzucony na peron, a tył został pod lokomotywą. Ciała osób zostały wyrzucone z pojazdu. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu piany na rozszczelniony zbiornik paliwa, odłączeniu akumulatora oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

[galeria=5,lewa]Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji ratownicy przystąpili do usunięcia pozostałości powypadkowych i wydobycia części wraku spod lokomotywy. Podróżnych jadących zatrzymanym składem zabrał w dalszą podróż podstawiony przez PKP pociąg.

Tekst/foto:
KP PSP Szydłowiec, powiat szydłowiecki
Za: 112.pl

o autorze

Redakcja