W minioną niedzielę 23 maja 2010 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Gdańsku Sobieszewie zorganizowała Regionalne Obchody Dnia Strażaka.


[galeria=11,prawa]Uroczysta Msza Święta o godzinie 10.15 w intencji strażaków oraz Ś. P. Pawła Wrzeszcza w kościele pw. MB Saletyńskiej rozpoczęła strażackie święto. Po zakończonej eucharystii zebrani udali się na plac apelowy przed strażnicą OSP. W trakcie uroczystej Akademii Strażackiej wręczono odznaczenia oraz odbyło się ślubowanie nowych członków młodzieżowej drużyny pożarniczej. Podczas obchodów odbyło się poświęcenie ambulansu ratunkowego dla Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa „ADIUTARE” w Gdańsku.

[galeria=18,lewa]Kolejnym elementem programu był poczęstunek. Strażacy przygotowali m.in.: strażacką grochówkę, kiełbasę z grilla oraz ciasto. W trakcie pikniku wszyscy zgromadzeni obejrzeli projekcję filmów pokazujących pracę OSP Sobieszewo. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z niniejszej jednostki zaprezentowała interaktywne pokazy ratownictwa medycznego. Udział w nich brali również widzowie.

Serdeczne podziękowania dla Pana Prezesa Adama Kaczmarka oraz druhen i druhów z OSP Gdańsk Sobieszewo za gościnność i pomoc w realizacji artykułu.

Tekst i zdjęcia: Piotr Strzałek, Andrzej Jakubiak.

o autorze

Redakcja