Około 15:30 na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych miasta w kierunku Przejazdowa na wysokości stadionu żużlowego zderzyły się cztery ciężarówki jadące w kolumnie. Na całe szczęście żaden z kierowców nie odniósł większych obrażeń.

Jak doszło do wypadku? Prawdopodobnie nie zachowanie należytej odległości od pojazdu poprzedzającego jakim był biały ciągnik siodłowy, w którego uderzył Mercedes Actros. Za Actrosem jechała biała Scania, która zdążyła wyhamować, jednak jadąca za Scanią ciężarówka marki Mercedes Actros nie zachowała odstępu i uderzyła już z większą siłą w naczepę Scanii, wbijając się aż po kabinę kierowcy, powodując u kierowcy uraz kończyny dolnej lewej.

[galeria=12,prawa]Wypadek ten spowodował gigantyczny paraliż w tym rejonie, została wyłączona z ruchu zatoczka autobusowa jak i jeden z trzech dostępnych pasów. Na pomoc w rozładowaniu i usunięciu pojazdów przyjechał prócz Mercedesa Atego – GBA, Iveco – SLRd z JRG-2, także Volvo FL10 – SCRd z Wrzeszcza. Strażacy natychmiast wzięli się za usuwanie pojazdów które trwało ponad godzinę, ok. 18-stej droga już była całkowicie przejezdna.

Andrzej Jakubiak

o autorze

Redakcja