Wczoraj ok. 14:45 na ulicy Podwale Przedmiejskie na wysokości hotelu Novotel w kierunku Elbąskiej z nieznanych przyczyn samochód VW Golf zajechał drogę jadącemu z dużą prędkością kierowcy BMW M316, który stracił panownie nad autem, staranował barierki odziedzaląjce drogę od przystanku tramwajowego, przeleciał całą szerokoscią przystanku i zatrzymał się tuż przed wiatą na barierkach parę metrów dalej. &

Natomiast samochód marki Golf obrócił się w przeciwnym kierunku. Na szczęście nikt nie został ranny, szoku doznało dziecko bedące w BMW. Postanowiono zawiadomić pogotowie.

Kolejne przyjechało pogotowie wypadkowe KMP – WRD, a zaraz po nich Iveco – GLBArt z JRG 2 Gdańsk. Strażacy zabrali się za sprzątanie zdewastowanego przystanku, oraz za zneutralizowanie dużej ilości oleju na ulicy. Do cięcia krat by wydobyć BMW oraz pociąć inne elementy użyto piły, a do zneutralizowania sorbent. Przez cały czas wylot z centrum miasta był utrudniony.

Wejście oraz wyjście z tramwaju było nie lada wyczynem. To pierwszy wypadek w tym miejscu, i to przy suchej nawierzchni. Jednak następny przystanek tramwajowy i autobusowy spotyka ten sam los, każdego dnia, po każdym opadzie deszczu. Tutaj jednak wina leżała po stronie jednego z kierowców.

Obejrzyj filmik: http://pl.youtube.com/watch?v=-UDQ6cTJorE

o autorze

Redakcja