To miał być kolejny kurs jak co dzień pracowników jednej z firm. W Piątek (6.03.2009) jeden z dwóch autobusów firmy Planetobus jechał ul. Benzynową, wkrótce kierowca autobusu zorientował się, iż doszło do pożaru autobusu tuż przy nagrzewnicy. Po chwili zatrzymał go na poboczu mało uczęszczanej drogi i przy użyciu dwóch gaśnic próbował ugasić pożar – niestety bezskutecznie.

Kierowca po nieudanej próbie zgaszenia pożaru natychmiast powiadomił odpowiednie służby. Na miejsce pożaru udały się dwa zastępy JRG-3 z Oruni bez Atego – GBA z JRG-2 na Śródmieściu do której należy rejon był na zabezpieczeniu wiecu związkowców z Energi. Pożar był na tyle rozwinięty, że dyżurny zdecydował o zadysponowaniu jednego zastępu z pobliskiej ZSP Grupy LOTOS który był pierwszy na miejscu mimio tego autobus spalił się doszczętnie – strażakom pozostało jedynie ugasić pożar i zabezpieczyć miejsce zdarzenia.


W akcji udział wzięły następujące zastępy:

1. JRG-2 Gdańsk Śródmieście:

  • Mitsubishi L200 – SLOp (302 [G] 90)


2. JRG-3 Gdańsk Orunia.

  • Volvo FL4XR3 – GBA 2,5/16 (303 [G] 22),
  • Jelcz 010 – GCBA 5/32 (303 [G] 25).


3. ZSP Grupa LOTOS:

  • MAN TGA 33.460 – GCBA (2)

Nie wykluczone, że w akcji jako pierwsi brali udział strażacy z Pruszcza Gdańskiego wg. Dziennika Bałtyckiego na miejscu było pięć zastępów.

o autorze

Redakcja