Wyjątkowa atrakcja czekała na dzieci i nie tylko w przedostatni weekend października br. w Gdańskiej Galerii Bałtyckiej.

W dniach 23-24 października 2010 pod hasłem „Akademia Strażaków Lego” odbył się strażacki piknik. Główną atrakcją była budowa wozu strażackiego z 250 tysięcy klocków. Dzieci i dorośli składali poszczególne elementy które następnie były łączone w całość przez ekipę Lego. W około 6,5 godziny pojazd był gotowy. Jak na prawdziwy wóz przystało nie zabrakło również błyskających sygnałów świetlnych i drabiny na dachu. Bez podestu ma 2 metry wysokości a długość liczy 4 metry. Po pamiątkowych fotografiach wszyscy chętni mogli przystąpić do jego rozbiórki i przygotowania klocków do następnej budowy.

Równocześnie z wozem powstawała gigantyczna figura strażaka. Na jej zbudowanie zużyto 70 tysięcy klocków.

Miasteczko Lego odwiedzili także prawdziwi strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Gdańsku Wrzeszczu. Momentalnie do pamiątkowego zdjęcia w hełmie za kierownicą ustawiła się spora kolejka. Obejrzeć można było m.in.: Mercedesa Atego (301[G]21).

Akademia strażaków Lego to oprócz zabawy idealna okazja do propagowania zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę w licznych konkursach z atrakcyjnymi, oczywiście strażackimi, nagrodami od Lego.

Duże zainteresowanie wzbudzały ruchome ekspozycje z klocków Lego: stacja kolejowa, pożar wieżowca, budowa osiedla oraz krajobraz rolniczy i miejski.

Gdańsk był ostatnim polskim miastem goszczącym Akademię Strażaków Lego. Wcześniej ekipa Lego odwiedziła m.in.: Warszawę, Częstochowę, Kraków, Łódź, Poznań, Białystok. Następny przystanek na trasie Akademii w Czechach.

Kolejna edycja wielkiej budowy w przyszłym roku. Co tym razem zbudujemy? Tego ekipa Lego nie chciała zdradzić.

&

&

Tekst i zdjęcia: Piotr Strzałek.

o autorze

Redakcja