Chwile horroru w centrum miasta przeżyli pasażerowie autobusu marki Solaris U18 (2513) na linii 118 w kierunku Ujeściska. Na odcinku między Huciskiem, a Okopową z nieznanych przyczyn kierowca autobusu gwałtownie zahamował co sprawiło, iż osoby nie trzymające się poręczy lub starsze, doznały szeregu urazów.

Kierowca autobusu natychmiast powiadomił centrale ruchu, która to zadzwoniła na pogotowie. Po przyjeździe na miejsce ratowników okazało się, iż na całe szczęście są tylko cztery osoby poszkodowane, a ich urazy nie są wymagające szeregu czynności. Jedna osoba (kobieta) została poturbowana, druga starsza kobieta uderzyła się głową o poręcz. Po obejrzeniu przez lekarza została zwolniona do domu, trzecia osoba również starsza kobieta doznała skręcenia kostki, czwarta osoba – też kobieta doznała skręcenia kręgu szyjnego, której to założono sztywny gorset.

Podjęto decyzję, iż do szpitala zostanie zabrana pierwsza osoba na dokładniejsze badania, a także na RTG kobieta ze skręceniem kręgu szyjnego. Na miejscu prócz centrali ruchu ZKM Gdańsk przyjechała sekcja wypadkowa KM – WRD w Gdańsku, która to zbada okoliczności wypadku.

Dodam, iż kierowca autobusu jest bardzo doświadcznony. Niestety wypadki zdarzają sie nawet najlepszym.

o autorze

Redakcja