Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym w Oliwie zablokowało ruch w al. Grunwaldzkiej na ponad godzinę i wywołało korki nawet w odległych dzielnicach. Do wypadku doszło ok. godziny 13:30. Z ulicy Pomorskiej wyjechał rozpędzony tramwaj nr 6, który wjechał – jak wynika z relacji naocznych świadków – przy wyświetlanym czerwonym sygnale świetlnym dla jego kierunku ruchu na skrzyżowanie z al. Grunwaldzką .

Jadący w tym czasie al. Grunwaldzką kierowcy widząc rozpędzony tramwaj starali się uciec z torowiska, mimo iż mieli pierwszeństwo (zielone światło). Wiadomo jednak było, że rozpędzona „6” nie zdoła wyhamować.

Z torowiska nie zdążył uciec jadący wraz z rodziną (w tym z małym synkiem) kierowca Citroena Xsary. Wczasowicz z wielkopolski nie będzie miał miłych wspomnień z urlopu – tramwaj uderzył w samochód na wysokości drzwi kierowcy i pchał auto przez ok. 15 metrów. Staranowany citroen sunąc przed tramwajem powalił słup sygnalizacji świetlnej i zatrzymał się zakleszczony między tramwajem a latarnią.

Na szczęście w wypadku nikt nie zginął ani poważnie nie ucierpiał. Kierowca citroena został opatrzony na miejscu. Przywrócenie prawidłowego ruchu zajęło ok. godziny, więc spowodowane tym korki objęły niemal całe Trójmiasto.

Około godziny 14:30 strażacy udrożnili przejazd i puszczono ruch główną ulicą.

Trojmiasto.pl

o autorze

Redakcja