Dzisiaj, tuż po 8-mej rano, na estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni doszło do karambolu trzynastu aut, w tym trzech pojazdów ciężarowych. Na szczęście niegroźne obrażenia odniosły tylko trzy osoby, z czego dwie trafiły do szpitala. Do akcji oprócz pogotowia ratunkowego i policji dotarł zastęp GBA z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2.

[galeria=21,prawa]Wypadek miał miejsce przy zjeździe na ul. Morską, od strony obwodnicy trójmiasta. Wstępne ustalenia policji wykazały, iż prawdopodobną przyczyną była nieuwaga kierowcy jednej z ciężarówek. Kierowca widząc stojące w korku samochody nie wyhamował i uderzył w poprzedzające go auta. Zdarzenie to spowodowało poważne utrudnienia.

Ze względu na czynności dochodzeniowe przeprowadzane na miejscu, trasa od obwodnicy do ul. Morskiej była zamknięta przez kilkanaście godzin. Do ruchu przywrócono ją dopiero około godziny 14. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Podczas wypadku padał obfity deszcz. Czy był to jeden z powodów powstania wypadku? Wykaże to policyjne dochodzenie.

Podziękowania dla strażaków jak i policji za możliwość dokumentacji zdarzenia.

Andrzej Jakubiak

o autorze

Redakcja