Kierowca pługu staranował pojazd straży pożarnej i radiowóz na ulicy Wielkopolskiej w Gdyni. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna. Na miejscu byli nasi fotoreporterzy.

Tuż przed godziną 20.00 kierujący volkswagenem golfem wypadł z drogi na zakręcie za skrzyżowaniem z ul. Sopocką. W trybie natychmiastowym na drogę w kierunku Gdyni został wysłany samochód straży pożarnej, radiowóz policyjny oraz zespół pogotowia ratunkowego. W trakcie zabezpieczania miejsca zdarzenia niecałą godzinę po wypadku doszło do kolejnego wypadku.

– W stojące samochody straży pożarnej oraz radiowozu wjechał pług, co spowodowało przewrócenie samochodu bojowego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 na bok i staranowanie samochodu policyjnego. Całą drogę zamknięto, a pojazdy przekierowywano w stronę obwodnicy lub Sopotu. Jeszcze po godz. 21:15 droga była zamknięta dla ruchu – relacjonowała uczestniczka zdarzenia.

Z informacji które posiadamy wiemy, że policyjna Kia jest zgnieciona, a na niej leży samochód straży pożarnej. Pojazd strażaków wpadł również na volkswagena golfa, stojącego tuż obok radiowozu. W całym zdarzeniu ucierpiała jedna osoba – to kierowca pługu.

Auta próbowano usunąć ciągnikiem, ale nawierzchnia jest zbyt śliska i kolejne próby się nie powiodły. Ściągnięto specjalistyczny sprzęt z Gdańska, który ma za zadanie postawić przewrócone auta na koła, by można było je usunąć z drogi. Ruch zostanie wznowiony najwcześniej około północy – informuje Łukasz Płusa, rzecznik gdyńskiej straży pożarnej.

Więcej informacji wkrótce.

Opracowanie: Maria Kołonowicz – maria.kolonowicz@remiza.com.pl

o autorze

Redakcja