Dzisiaj po godzinie 9:00 przy zjeździe z estakady Kwiatkowskiego przy ulicy Morskiej ciężarówka przewożąca wodę w butelkach uderzyła w tył trolejbusu miejskiego w Gdyni (woj. pomorskie). Rozpędzona ciężarówka jadąca w kierunku Obłuża uderzyła w filar estakady i tył trolejbusu linii 27 jadącym w stronę Wejherowa, a następnie przewróciła się.

W akcji ratunkowej, która już została zakończona brało udział sześć zastępów straży pożarnej i helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W wyniku zdarzenia rannych zostało 15 osób. Jednego z poszkodowanych reanimowano. Niestety nie udało się go uratować.

Cztery osoby są ciężko ranne, zostały przetransportowane helikopterem LPR do szpitala. 10 osób jest lekko poszkodowanych. To wciąż dane nieostateczne. – poinformowa kpt. Łukasz Płusa, rzecznik prasowy gdyńskich strażaków.

Świadkowie uważają, że uderzenie było na tyle silne, iż pasażerowie trolejbusu powypadali przez okna. Sieć trakcyjna jest zerwana.

Tir jest doszczętnie rozbity. Leży do góry kołami. Trolejbus jest bardzo mocno uszkodzony. Oparł się o latarnię uliczną – powiedział rzecznik prasowy komendy policji w Gdyni kom. Michał Rusak.

Na miejscu pracuje prokurator i biegły sądowy. Ruch w tym miejscu jest utrudniony. Policja wyznaczyła objazdy przez Witomino, ulicę Janka Wiśniewskiego i Opata Hackiego. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Dopiero po dokonaniu wstępnych badań i przesłuchaniu świadków policja spróbuje wskazać możliwy przebieg zdarzeń. Najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku jest awaria hamulców w samochodzie ciężarowym. Świadkowie twierdzą, że kierowca jadąc trąbił. Jechał z dużą szybkością i wyglądało tak, jakby nie panował nad autem.

o autorze

Redakcja