Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 1 w Gliwicach została doposażona w nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczą Scania.

Samochód będzie wykorzystywany przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gliwicach jako samochód „pierwszo wyjazdowy” czyli samochód, który wyjeżdża do każdego rodzaju zdarzenia, który jest przystosowany do udziału w różnych działaniach, w tym w  wypadkach w komunikacji drogowej, usuwaniu skutków anomalii pogodowych i wielu innych. Zabudowa typowo miejska sprawdzi się w obsłudze zdarzeń na terenie gliwickiej starówki, a także  miasta Gliwice i powiatu gliwickiego – informuje Komenda Miejska PSP.

Posiada on na wyposażeniu zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 300 litrów i autopompę o wydajności 1600 litrów na minutę.

Kosztował blisko 1,1 mln zł, z czego 500 tys. zł wyłożyło Miasto Gliwice, ponad 390 tys. zł to dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a pozostałe blisko 201 tys. zł pochodziło z Funduszu Wsparcia PSP.

Foto. KM PSP Gliwice 

o autorze

Redakcja/Łukasz